Wycieczka przedmiotowa do Zakładu Elektrotechniki Motoryzacyjnej oraz Sungsan-ZEM Polska w Ełku

W dniu 09.10 2017 uczniowie klasy IIIs  – technik pojazdów samochodowych uczestniczyli w wycieczce do Ełku, gdzie zwiedzili dwa zakłady.

"ZEM Ełk" to zakład z wieloletnimi tradycjami, produkujący wiązki przewodów niskiego napięcia, przewody akumulatorowe i wiązki zapłonowe do wszelkiego typu pojazdów urządzeń. Wieloletnia współpraca z takimi koncernami motoryzacyjnymi, jak FIAT, OPEL, MERCEDES-BENZ, PEUGEOT, FORD, DAEWOO, FSO, także współpraca z czołowymi światowymi dostawcami części samochodowych, jak DELPHI, VALEO, SIEMENS, AFL, BOSCH, BEHR, DENSO, VOLEX zdecydowały o wysokiej pozycji firmy na europejskim rynku.

Sungsan-ZEM Polska to firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Od 1988 produkuje oświetlenie samochodowe dla wielu odbiorców w kraju i zagranicą.

Głównym celem wycieczek było:

• zapoznanie uczniów z parkiem maszynowym w zakładach pracy,
  • poznanie technologii produkcji wiązek elektrycznych stosowanych w pojazdach,
  • poznanie zasad kontroli technicznej wykonywanych produktów i podzespołów,
  • rozwijanie wiedzy i zainteresowań młodzieży z zakresu elektrotechniki motoryzacyjnej,
  • wskazanie powiązań wiedzy zdobytej w szkole a środowiskiem rzeczywistym jakim jest zakład pracy.

Opiekunami wycieczki byli: Andrzej Radziewicz, Sebastian Borkowski.